Polskie miasta w coraz większym stopniu mają problem ze zjawiskiem smogu i przekroczeniem maksymalnego stężenia pyłu zawieszonego PM10, widocznego w bezwietrzne i pochmurne zimowe dni. Główną przyczyną takiego stanu, jest używanie kotłów na paliwa stałe (węgiel, koks i inne) oraz po prostu spalanie śmieci.
W obronie naszego środowiska naturalnego i powietrza którym oddychamy, warto już dziś pomyśleć o montażu alternatywnego systemu ogrzewania pompy ciepła.Zastosowanie takiej technologii ogranicza emisję szkodliwych pyłów do minimum, ponieważ energię cieplną pozyskujemy pobierając ją między innymi ze środowiska.

Pompa ciepła jako źródło ciepła pozyskuje energię z otoczenia o temp. nawet -25 C i za pomocą sprężarki przekazuję ją na wysoki parametr temperaturowy, który przez człowieka odczuwalny jest jako ciepło. Urządzenie to pozwala uzyskać nawet 4 kW. energii cieplnej z 1 kW. energii elektrycznej a to oznacza że, wskaźnik efektywności energetycznej (COP) dla trybu grzania wynosi ponad 400% (dla porównania kotły gazowe zmieniają energię zawartą w paliwie na cieplną ze sprawnością poniżej 100%)

Instalacja pompy ciepła wymaga tylko przyłącza zasilania elektrycznego z rozdzielni elektrycznej, a czynności związane z wykonaniem np.; komina dymnego, przyłącza gazowego czy zakupem i montażem zbiorników do gromadzenia paliw nie występują.

Dzięki możliwości korzystania z taryfy nocnej na energię elektryczną można znacznie ograniczyć koszty ogrzewania w ciągu doby, w przeciwieństwie do np. paliw kopalnych których cena jest stała a nawet rośnie z roku na rok. Jeżeli nadal masz wątpliwości dotyczące POMP CIEPŁA skontaktuj się z nami, a my pomożemy rozwiać wszelkie niejasności i dopasować odpowiedni produkt do twoich potrzeb.

Nasze instalacje idealnie sprawdzają się w strefie klimatycznej w której leży Polska. Zainstaluj powietrzną pompę ciepła i zacznij oszczędzać.